ODTÜ Kişisel Standart Web Hizmeti


Bu hizmetten akademik/idari personel ile öğrenci statüsündeki tüm kişisel kullanıcılar yararlanabilmektedir. Bizzat kullanıcılar tarafından HTML ve CSS kullanılarak oluşturulabilen kişisel web sayfaları bu hizmet kapsamında aşağıda belirtilen alan adları altında yayınlanabilmektedir:

users.metu.edu.tr/kullanici_kodu şeklindeki adresler, statüden bağımsız olarak tüm kullanıcı gruplarına ait kişisel web sayfaları için kullanılabilecektir. ODTÜ kullanıcı hesabınızı kullanarak nasıl web sayfası oluşturabileceğinizi öğrenmek için http://faq.cc.metu.edu.tr/tr/sss/odtu-kullanici-hesabimi-kullanarak-nasil-web-sayfasi-olusturabilirim adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha önceden tanımlanmış ve kullanılmakta olan "metu.edu.tr/~kullanici_kodu" şeklindeki kişisel web sayfası adresleri 2015 Mayıs ayı itibariyle kullanımdan kaldırılmıştır. Bu şekilde kullanımda olan kişisel web sayfalarına erişim problemi yaşanmaması amacıyla, "metu.edu.tr/~kullanici_kodu" adreslerinin 2015 yılı sonuna kadar "users.metu.edu.tr/kullanici_kodu" şeklindeki adreslere yönlendirilmesi sağlanacaktır. 2016 yılı başında bu yönlendirmeler iptal edilecektir.