Ziyaretçi Defteri
Sayfalarla ilgili gelen mesajlardan, ziyaretçilerimizi ilgilendirebilecek olanlar (gerek duyulması durumunda kısaltılarak) buraya alınmıştır.
Sayın Mesut KUŞÇU
TCDD Kısım 112 Şefi

9. Ocak. 2003

Sayın Hocam;
Yapmış olduğunuz TCDD'ye ait sayfayı zevkle izledim ve çok memnun kaldım. Çalışmalarınızdan dolayı size teşekkürlerimi sunarım. TCDD ile ilgili çalışmalarınızda her türlü yardımı yapmaya hazırım.
Saygılarımla  
                                                                                                                       

Sayın Tuncay YURDAĞÜL
24. Ocak. 2003

SELAM, ADIM TUNCAY YURDAĞÜL,
SAKARYA ÜNİVERSİTESİ DEMİRYOLU ARAÇLARI BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. SİTENİZİ TESADÜFEN GOOGLE ARAMA MOTORUNDAN BULDUM. GERÇEKTEN GÜZEL BİR WEB TASARIMI OLMUŞ. HEM BENİM BABAM ANKARA'DA MAKİNİST, ADI SATILMIŞ YURDAĞÜL. SİZİNLE TANIŞMAK BİLGİLERİNİZDEN İSTİFADE ETMEK İSTERİM .
TEŞEKKÜR EDERİM
TUNCAY YURDAĞÜL
ANKARA
 

Sayın Sertan ATİK
19. Şubat. 2003

Merhabalar:)
Ben de bir ODTÜ mezunuyum.
Demiryolları ve lokomotifler hakkındaki sayfalar oldukça ilgi çekici, ben de hazır bu işi bilen birini bulmuşken sormak istedim...
Cumhuriyet Ekspresi'nin lokomotifinin cinsini ve teknik özelliklerini merak ediyorum...
Şimdiden teşekkürler...
ODTÜ'ye Selam:)

Sayın Yalçın ERGİR
Düş Hekimi
28. Mayıs. 2003

Mesajinizdakisiteye girdigimde oynatacagimi sandim. Hani bir bakmaya baslasam yanimdakilerin "yeter yaa; sen saatlerdir neye bakiyorsun?" vs. diyecekleri bir durumdayim. "Trene bakiyorum" desem espiri yapiyorum sanacaklar. Ben bu cennete gece rahat rahat tadini cikarta cikarta girecegim (bu mesaji da iki hasta arasinda panik halinde yaziyorum).

Babam TCDD'de demiryolcu oldugundan - raylarin alimindan - yol insaatlarinda  - o zaman adi Yukselis olan ADMMA'da gece demiryolu derslerine girisine kadar hep trenle yattim - trenle kalktim. Yaz tatilimizde Istanbul'a  babamin "permi"si nedeniyle hep yatakli trenle (Vagons-Lits) - birbirine acilan 2 kompartmanda giderdik. O Arifiye'ler, Geyve'ler hep kazindi aklima.

Su anda bile masamin uzerinde bile Behicbey'den aldigim gercek 20 cm'lik bir ray durmakta.( Uzerinde de ezilmis bozuk paralar) Ogrenciyken Hacettepe'nin spor salonuna bile Sihhiye'deki istasyondan baslayip Kurtulus'a kadar demiryollari boyunca yuruyerek giderdim. Su anda da 19 Mayis tenis kulubune sik sik Sihhiye'den Gar'a yuruyerek gidiyorum. Bazen atlayip banliyo trenine ya Sincan - ya Kayas'a gidip oradan yuruyerek geliyorum.

Sayın Umut BOSTANCI
31. Aralık. 2003

Zonguldak Karabük hattının eski yolcularındanım, bir trenseverim. TCDD ile ilgili bunca güzel fotoğrafi ve bilgiyi derlediğiniz ve bizlere sunduğunuz için size tesekkürlerimi sunarım, ODTÜ'deki demiryolu ilginç bir haber, zamanım olunca gidip bulmayı düşünüyorum.


Sayın Levent SEZGİN
18. Mart. 2004

Demiryolu hemzemin geçiş sistemleriyle ilgili bir araştırmamla ilgili olarak internette gezinirken TCDD fotoğraflarıyla ilgili sayfanıza rastladım. Çok beğendim. Ben de bir demiryolu severim ve ilk kez bir demiryolu sever ile karşılaşmış oldum. Belki de Kayaş'ta büyümüş birisi olduğum için anılarımı süsleyen trenler ve diğer manzaralar beni etkiledi.

Sayın Murat ÜNVER
21. Mayıs. 2005

Sitenizi bir yıl kadar önce ziyaret etmiş son derece duygulanmıştım. Zira çocukluğum Haydarpaşa garının
yollarında geçti. Babam Erol Lütfü Ünver revizörlük müdürlüğünde vagon takipte görev yapmaktaydı. Dedem Allah rahmet eylesin İzzet Ünver de TCDD'de uzun yıllar görev yapmıştı. Çocukluğum kondüktörler, sofajcılar, bakım ustaları içinde geçti. Uzun yıllar TCDD nin imkanları ile yolculuk yaptım. Nedendir bilinmez demir yoları içinde yaşamama rağmen hiç ilgimi çekmezdi. Daha sonraları demiryolundan kopamaz oldum. Herkes diğer ulaşım araçlarını tercih etsede benim tercihim hep tren oldu. Çocukluğumda Gebze doğu çıkışında bulunan tünelin karşısındaki tepeden sürekli trenleri seyreder demiryolu raylarında oynar traveslerin keskin katran kokusuna bayılırdım. Bahsettiğim tünelin yanında eski bir köprünüm ayakları daha ilerisinde Dilovası'na doğru bölümde simdi kullanılmayan hat boyunca yurür yine Gebze doğu çıkışındaki tünelin altında bulunan eski tünelin açık ağzında demiryolu hattının şeklini çıkarmaya çalışırdım. Birkezde hızımı alamıyarak Hereke'ye kadar demiryolu raylarını takip ederek yürüdüm. Sizin kadar olmasada 70'li yıllarda önce elektirikli makinaların çektiği sonra şimdi Sirkeci'de görev yapan ve en son 80'li yılların başında servise giren yeni banliyö trenleri ile uzunca yıllar seyahat ettim. Sitenizi babamda çok sevdi elinde eski mecmualardan alınma üç beş resim mevcut, imkan bulduğumda taratıp size gönderebilirim.

Sayın Mehmet Ali ALPKIRAY
Makinist
30. Mayıs. 2005

Ben Mehmet Ali Alpkıray. Demiryolu Meslek Lisesi mezunuyum şu anda Fevzipaşa'da makinistlik yapıyorum, sitenizi ilgiyle takip ediyorum. Teşekkürler selamlar.


Sayın Ümit Sezer MOCAN
TCDD

Sitenizi bir yıl önce ziyaret ettim ve çok beğendim. Bundan önce bir çok kez görüşmek istediysem de bu mümkün olmadı. Bu süre içinde, bir çok ortak dostumuz olduğunu da öğrendim ve çok sevindim. Bir başka sevincim de kuruluşumuz dışından birinin bizi bizden iyi bilmesi.

İletmek istediğim bir başka konu da şudur:

Halen TCDD Ankara Eğitim Merkezinde Demiryolu Trafiği alanıyla ilgili dersleri veriyorum. Sitenizde yayımlanan bazı fotoğraflarınızı derslerim için hazırladığım sunularda kullanmamdır.  Biraz gecikme ile de olsa bu durumu bildirmekle üzerimden büyük bir yük kalkıyor.  En kısa sürede görüşmek umuduyla saygılar sunarım.
 

Sayın Adem SİVRİ
TCDD

22. Ekim. 2005

Demiryolları ile bu denli yakından ilgilenmeniz hiç tahmin edemeyeceğim bir durum. Demiryolları ile ilgili en kapsamlı site olarak gördüm. Demiryollarına verdiğiniz bu tanıtım desteğinden dolayı teşekkür ederim. Sizinle en yakın zamanda görüşmek istiyorum.


Sayın Gürkan ERDOĞAN

30. Ekim. 2005

Sitenizi ilgi ile takip ediyor tabir yerinde ise nostalji yapıyorum. Bende bir demiryolcu çocuğuyum (babam meslek lisesi 1958 mezunlarından, emekli Nedim Erdoğan Hacıkırı İstasyonu-Adana) üniversite bitene kadar istasyon benim yaşamımın bir parçası idi; (gerçi şimdide lojman demiryolunun kenarında koltukta otururken geçen makinenin modelini (22000, 24000, 33000 veya iş makinesi veya trenin cinsini pencereye çıkmadan bilebiliyorum).
Şimdi MKE. Kırıkkale Mühimmat Fabrikasında Başmühendis olarak çalışıyorum. Bizim çocukluğumuzda zaman zaman toros ekspresini DH 27000 lik makineler yapardı bu makineler diziye verildiğinde sofajı makine verdiğinden sofaj vagonuda verilmezdi. Bu makinelerin kendine özgü değişik bir dizel motor sesi vardı. İyi çalışmalar dileğiyle selamlar


Sayın M. Fahri GÜRESİN
8. Ekim. 2005

Öncelikle siteniz için sonsuz teşekkürler. Ben de bir TCDD fanatiği olarak sizi candan kutlarım. Bu gün sitenize rastlamak benim için anlatılmaz derecede büyük keyif verdi.

Sayın Barış ÖZER
Burdur Cumhuriyet Lisesi

29. Kasım. 2005

Siteniz benim gibi demiryolları ve lokomotif hastası bir kişi için bulunmaz bir kaynak (hatta açılış sayfamı bile sizin siteniz oluşturuyor).

Sayın Mustafa ESEN
Makinist, Ankara

1. Şubat. 2006

Merhabalar.
Sitenizi daha bugün keşfettim ve demiryolu sevginiz beni çok sevindirdi. Emeğinize sağlık yüreğinize sağlık...

Sayın Mahmut ZEYTİNOĞLU
(Rahmi Koç Müzesi Genel Müdür Yardımcısı)

25. Şubat. 2006

Sitenizi büyük haz alarak ziyaret ettim. Ufak bir katkı sağlamak amacı ile geçenlerde bir sahafta tesadüfen bulduğum 1953 basımı afişin resmini ekde gönderiyorum. Motorlu trenleri sevenler için biraz nostalji yaşatacağını
tahmin ediyorum. Başarılı çalışmalarınızın devamı dilerim.Sayın Bülent KARACA
(
Eskişehir 72. Kısım Mekanik Sinyal Şefliği)

21. Mart. 2006
Ergin Hocam,
Sitenizi ve çalışmalarınızı sürekli takip etmekteyim. Büyük bir demiryolu sevdalısı ve demiryolcu dostu olmanız beni çok mutlu ediyor.
Başarılar dilerim.

Ana Sayfaya...